סרטונים ותובנות

סרטונים על מתודת ITIL שיספקו לכם כמה תובנות

כאן ניתן למצוא סרטונים מועילים על מתודת ITIL,  סרטונים שבהחלט יכולים להביא לכם תועלת.

מצגת על הקשר בין רפואה ל-ITIL.

אתמול (ספטמבר 2016) הוזמנתי להרצות בכנס לקוחות של SysAid. בהרצאתי הפעם – החלטתי לפתוח את העניין הזה עם האנשים האלה שמאמינים עדיין היום ש”תקלות מחשב זה כוח עליון”. כמובן שזו טעות מרה. תקלות ניתן לצמצם דרמטית בעזרת כמה המלצות קטנות מ-ITIL. ואפילו יש לנו סיפור הצלחה מדהים, כאן בארץ: באחד הבנקים, שם הצלחנו להקטין את מספר התקלות המערכתיות ב-25%, ולחסוך לבנק מיליונים.
גם אתם יכולים לעשות את זה!  איך? פשוט מאוד:  תתחילו להתייחס ל-IT שלכם כאילו זה הגוף שלכם. תטפלו בכל תקלה כאילו מדובר במחלה: תחקרו אותה לעומק, תחפשו פתרונות היסטוריים, תמגרו את התקלה, ותגרמו לה לא לחזור שנית. איך לעשות את זה? דברו איתי.

מעוניינים במידע נוסף?

את המצגת עצמה תוכלו למצוא גם בדף הקישורים שלנו, וגם כאן:

Healthy_Organization_with_Healty_IT.pptx

הסבר פשוט על מהו ITIL.

תקשיבו טוב טוב להשוואה שעושים כאן בין השיטה לנהל מסעדה מוצלחת והשיטה לנהל IT מוצלח. בתכל’ס? זה אותו הדבר: בשני המקרים אנו מעוניינים שהלקוח שלנו ייצא מרוצה, ובשני המקרים הפרנסה שלנו תלויה בשביעות הרצון של הלקוח.

במקרה של מסעדה שאינה נותנת שירות מתאים – לקוח לא מרוצה ייתן לנו טיפ רזה. במקרה של IT לא מוצלח – העובדים לא יצליחו להשיג את היעדים של הארגון (רווחיות? הרחבת העסקים?), ובהעדר הכנסות גם תקציב ה-IT יקטן.

מסקנה?

את/ה וכל אחד מעובדי ה-IT צריך לחשוב כאילו הוא מנהל של מסעדה. ומה שטוב ללקוחות במסעדה שלך – ככה כדאי שתעשה ללקוחות שלך בעבודה: המשתמשים.

סרטון קצר של בעלי הבית: חברת AXELOS.

חברת AXELOS limited היא הבעלים הרשמי של ITIL, ומאז שהם לקחו את המושכות של ITIL הם מנסים לתרום מעט לקהיליית ITIL, ולא רק לרדוף אחרי מומחי ITIL כמוני, שפרסמו בטעות איזו מילה בלי לצרף מאמר שלם על זכויות היוצרים ששייכים רק להם. אז פה? הם הכינו אנימציה נחמדה על אירוע מערכות-מידע עצבני.

מה רואים פה?

בסרטון רואים כיצד צריך לעבוד מחזור החיים של תקלה, כמו שמומלץ בתהליך ITIL Incident Management.

 

תגובות

Loading Facebook Comments ...